„Iława – ostatnie miesiące wojny”

Będziemy mówić o ataku na Iławę, bojach o Ostródę, marszu na Lubawę, …. i wielu innych wydarzeniach z końca największego konfliktu zbrojnego na świecie. Zapraszamy na spotkanie z historią i Tomaszem Glinieckim, naukowo związanym z Muzeum Stutthof w Sztutowie, który opowie o końcowych miesiącach II Wojny Światowej na dzisiejszych ziemiach północnej Polski. Jego najnowsza książka „Odciąć Prusy Wschodnie! Pancerna szpica operacji mławsko-elbląskiej Armii Czerwonej w styczniu 1945 roku” to opis który  daje zupełnie nowy obraz wojny, zmieniający dotychczasowe postrzeganie konfliktu w jego regionalnym ujęciu.

Zapraszamy do Czytelni Ogólnej 17 września na godz. 17.00

Tomasz Gliniecki: doktor nauk humanistycznych; historyk, pedagog, dziennikarz. Był zastępcą dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz redaktorem naczelnym „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”. Obecnie pracuje naukowo w Muzeum Stutthof w Sztutowie. Zainteresowania badawcze lokuje głównie na styku historii wojskowości z medioznawstwem. W wielu publikacjach prezentuje przebieg oraz propagandowe aspekty walk o dawne Prusy Wschodnie i Zachodnie w 1945 roku.