Kameralne spotkanie z poezją i muzyką

Kameralne spotkanie z poezją i muzyką
Pięknie wybrzmiały refleksyjne wiersze Krystyny Wawrzkiewicz zaprezentowane w piątek, 17 czerwca w galerii przy iławskim ratuszu. W ramach realizacji projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie "Dialog w działaniu” oraz „Cztery oblicza kultury” panie z Saloniku Poetyckiego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Iławie przedstawiły gościom montaż słowno - muzyczny pt. „A życie się toczy…”
Spektakl zaprezentowany w konwencji wernisażu obrazów składał się z czterech odsłon: „Spotkania”, „Zachwyty – pory roku”, „Refleksje – miłość, smutek, radość, nadzieja” i „Wspomnienia – przemijanie”. W tle występujących w ramach obrazu niczym w teatrze życia pań wyeksponowano prace plastyczne iławskich seniorów. Niestety, deszcz zmusił wszystkich do przeniesienia się pod arkady ratusza, gdzie tło stanowiły elementy architektury i intensywna zieleń czerwcowego popołudnia. Paniom recytującym wiersze towarzyszył duet: Henryk i Irena, wprowadzający dodatkowy klimat, przez przypomnienie zebranym kilku znanych i lubianych utworów, min. „Jest taki kraj”, „Martwe morze” czy „Pieśń gruzińska”.
Popołudnie z poezją i odrobiną muzyki okazało się miłym spędzeniem czasu. Ci, którzy nie wystraszyli się deszczu, na pewno nie żałowali, że wysłuchali spektaklu do końca. Refleksje o przemijaniu, o spotkaniach z bliskimi, przypomnienie ważnych obrazów z życia, uświadomienie roli przyjaźni i miłości oraz rozstania, które towarzyszą wielu momentom wywołały czasem smutek, czasem uśmiech, a nawet łzę słuchaczy… Spotkanie nagrodzono dużymi brawami.
Tekst: Aleksandra Skubij
Projekt organizowany jest przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
#NPRCz
#Ilawa