Poznaj

 

Iławska Biblioteka Cyfrowa jest pierwszą w województwie otwartą kolekcją cyfrową, ktora udostępniła swoje obiekty online. Umożliwia ona dostęp do cyfrowych kopii artykułów z prasy lokalnej, książek, rękopisórw oraz materiałów regionalnych. Jej celem jest zachowanie oraz popularyzacja edukacji, nauki, turystyki oraz potencjału intelektualnego i innowacyjnego mieszkańów Powiatu Iławskiego. Utworzenie Iławskiej Biblioteki Cyfrowej jest inicjatywą podjętą przez Gminę Miejską Iława oraz Starostwo Powiatowe w Iławie.

Iławska Kronika Cyfrowa stanowi pod względem merytorycznym uzupełnienie Iławskiej Biblioteki Cyfrowej. Jest portalem, na którym udostępniane są fotografie, kroniki oraz dokumenty życia społecznego. Wyodrębnienie tych zbiorów ma na celu prezentację kulturowego i społecznego dziedzictwa mieszkańców Iławy i regionu iławskiego w jego dawnej oraz współczesnej różnorodności.

Academica to darmowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, która umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Materiały udostępniane są w niej na dwóch poziomach: ogólnodostępnym, gdzie publikacje może przeglądać każdy, a także „rejestrowanym”. Żeby to zrobić należy skontaktować się z Czytelnią Ogólną MBP w Iławie. Po rezerwacji komputera, można przeglądać zamówione publikacje.

IBUK Libra umożliwia dostęp online do katalogu książek i publikacji, niezależnie od systemu operacyjnego i bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji.
Aby otrzymać kod dostępu do IBUK Libra w bibliotece, wystarczy przyjść do Czytelni MBP Iława. Zarejestrowani w danym roku czytelnicy, otrzymują kod natychmiast, nowo zarejestrowani, po utworzeniu konta.
Aby dodać kod, należy się zarejestrować/zalogować, w lewym górnym rogu kliknij w „Brak Instytucji” i wpisz PIN, który otrzymałeś w bibliotece.
Ibuk Libra

Bibliografia Powiatu Iławskiego jest częścią „Bibliografii Warmii i Mazur” współtworzonej z bibliotekami województwa warmińsko-mazurskiego w ramach ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Jej zakres tematyczny jest wszechstronny, uwzględnia materiały dotyczące powiatu iławskiego.

 

Legimi jest serwisem pozwalający korzystać z kilkudziesięciu tysięcy książek elektronicznych oraz audiobooków. Pozwala czytać on-line i off-line z każdego miejsca na wybranych dwóch urządzeniach jednocześnie (smartfonie, tablecie, laptopie czy czytniku e-book).
Aby otrzymać bezpłatny kod LEGIMI należy być zarejestrowanym w danym roku czytelnikiem biblioteki. Kod będzie aktywny przez 1 miesiąc od chwili zarejestrowania go.
Rejestracja nowego kodu odbywa się pod linkiem: https://www.legimi.pl/wbp_olsztyn/