Poznaj

Uwalniamy książki już od wielu lat i namawiamy Was do tego samego. W kilku miejscach w naszym mieście znajdują się półki bookcrossingowe, z których można korzystać.
Przeczytanych książek nie trzeba odkładać w to samo miejsce. Chodzi o to, żeby książki krążyły w przestrzeni i miały szanse docierać do nowych czytelników.

Kontakt: tel. 89 649 16 18 lub 649 16 19 wew. 22, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.ilawa.pl

 

Głośne czytanie wspiera rozwój dziecka, rozwija wyobraźnię, wzbogaca język, poprawia koncentrację i daje jeszcze mnóstwo innych korzyści, które można by długo wymieniać. Dlatego czytanie w przedszkolach, szkołach, w bibliotece, w plenerze, na żywo czy w Internecie jest jednym z ulubionych zajęć bibliotekarzy. Wystarczy zgłosić nam zapotrzebowanie, a my zajmiemy się resztą.

Kontakt: tel. 89 649 16 18 lub 649 16 19 wew. 21, e-mail: dzieci@biblioteka.ilawa.pl

 

Wszystkim mieszkańcom Iławy, którzy nie są w stanie dotrzeć do biblioteki z powodu wieku, choroby czy niepełnosprawności, proponujemy dowóz książek do domu. Wystarczy skontaktować się z nami i zamówić pozycje z naszych zbiorów, a my dostarczymy je pod wskazany adres w uzgodnionym wcześniej terminie.

Kontakt: tel. 89 649 16 18 lub 649 16 19 wew. 23, e-mail: czytelnia@biblioteka.ilawa.pl

 

Jeśli w naszym katalogu nie ma danego tytułu, możemy sprowadzić książkę z innej  biblioteki (z wyjątkiem beletrystyki). Zamówienia można składać w Czytelni Ogólnej. Koszty przesyłki ponosi czytelnik – opłaty dokonuje na podstawie dowodu wysyłki z Poczty Polskiej.

Kontakt: tel. 89 649 16 18 lub 649 16 19 wew. 23, e-mail: czytelnia@biblioteka.ilawa.pl

 

Debata oksfordzka, sztuka kulturalnej dyskusji, nauka argumentacji, wzbogacanie języka, zrozumienie innych punktów widzenia, szacunek dla odmienności, działanie na rzecz wspólnego dobra – to tylko najważniejsze z licznych korzyści płynących z debaty oksfordzkiej. Nasza propozycja obejmuje zarówno warsztaty z debaty oksfordzkiej, jak i organizację debat oraz turniejów.

Więcej informacji pod numerem tel. 89 649 16 18 w. 22 , e-mail:wypozyczalnia@biblioteka.ilawa.pl

 

Dyskusyjne Kluby KsiążkiW DKK dyskusja, książka i klub są tak samo ważne. Spotkania w gronie dorosłych czytelników bądź najmłodszych miłośników książki są okazją do podzielenia się wrażeniami po lekturze, ale zawsze w dowolnej formie oraz w miłej atmosferze. Do klubów można dołączyć w każdej chwili.

DKK dla dorosłych prowadzi Cecylia Makiewicz: tel. 89 649 16 18 w. 22, e- mail:wypozyczalnia@biblioteka.ilawa.pl

DKK dla dzieci prowadzi Dorota Macfałda: tel. 89 649 16 18 w. 23; e-mail:czytelnia@biblioteka.ilawa.pl

 

Piękny umysł Warsztaty skierowane są do podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej oraz uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Raz w miesiącu w Oddziale dla Dzieci odbywają się zajęcia, które łączą w sobie elementy edukacji czytelniczo-medialnej i socjalizacji.

Więcej informacji można uzyskać w Oddziale dla Dzieci: tel. 89 649 16 18 w. 21, e-mail:dzieci@biblioteka.ilawa.pl

 

Ceramika Warsztaty ceramiczne „Z ziemi i z ognia” to zajęcia dla wszystkich, którzy lubią się porządnie pobrudzić, umazać, popuścić wodze fantazji, a przy okazji stworzyć coś pięknego. Spotkania odbywają się w Pracowni Komputerowej, która raz w miesiącu zamienia się w warsztat lepienia z gliny i szkliwienia. Projekt jest realizowany we współpracy z iławskimi Warsztatami Terapii Zajęciowej.

Wszystkich, którzy chcą spóbować, zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych: tel. 89 649 16 18 w. 22

 

Klub Mam i Malucha Jest taki dzień w miesiącu, kiedy Oddział dla Dzieci zamienia się w magiczne miejsce. To właśnie wtedy, podczas warsztatów manualnych, dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami wyczarowują razem prawdziwe cuda. Każdy, kto szuka pomysłu na rodzinne i kreatywne spędzanie czasu, w każdej chwili może do nas dołączyć. Wystarczy skontaktować się z Oddziałem dla Dzieci: tel. 89 649 16 18 w. 21

 

 

Wirtualna rzeczywistość Tradycyjne formy aktywności zawsze znajdą swoich amatorów, ale nie zapominamy też o miłośnikach nowych technologii. Wykorzystując rzeczywistość wirtualną, umożliwiamy podróże w czasie, loty w kosmos czy zwiedzanie światowych zabytków... Zapraszamy indywidualnie i w grupach (ale zawsze po wcześniejszym umówieniu) do tej niesamowitej przygody. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 89 649 16 18 w. 26

 

Bajkoczytanie Bajkoczytanie jest ofertą skierowaną do najmłodszych dzieci. Na zajęcia w formie zabawy, prowadzone przez pasjonatów języka angielskiego zaprasza Oddział dla Dzieci. Do spotkań można dołączyć w każdej chwili, ich terminy zamieszczane są w kalendarzu.

Kontakt: tel. 89 649 16 18 wew. 21, e-mail: dzieci@biblioteka.ilawa.pl

 

Parafka Kaligrafia i arteterapia Warsztaty kaligrafii to nie tylko ćwiczenie ładnego, estetycznego i artystycznego pisma. To również szybsze opanowanie ortografii, wzbogacanie języka czy poprawa koncentracji. A wszystko to przy okazji doskonałej zabawy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Arteterapia przez sztuki plastyczne, takie jak: rysunek, malarstwo, grafika, wycinanki, kolorowanki i wiele innych. Arteterapia łączy poznanie warsztatu i elementów wpływu procesu tworzenia na samopoczucie a to wszystko pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Na zajęcia zapraszamy dzieci. Kontakt: tel. 89 649 16 33, e-mail:filia_nr2@wp.pl

 

Klub języka angielskiego Bezstresowe zajęcia dla pragnących podszkolić swoje umiejętności językowe. Okazja do  porozmawiania po angielsku na różne tematy np.: kulinarne, podróżnicze czy kulturalne Zajęcia odbywają się po angielsku, wiec wymagany poziom średni lub zaawansowany. Terminy spotkań zamieszczane są w kalendarzu oraz na portalach biblioteki.

Kontakt: tel. 668 060 959

 

Konwersacje w języku polskim nie tylko dla obcokrajowców Podczas tych spotkań można usłyszeć brzmienie różnych języków i akcentów. Wtedy wiadomo, że czas na kolejne konwersacje w języku polskim dla obcokrajowców. Rozmawiamy podczas nich na przeróżne tematy, poznając się nawzajem, próbując zrozumieć nasze kultury, ale przede wszystkim ucząc się swobodnego korzystania w rozmowie z języka polskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych, osoby z różnych krajów i w każdym wieku.

Kontakt: tel. 89 649 16 18 wew. 27, e-mail: mbp@biblioteka.ilawa.pl

 

 

Szachy Szachy to prawdziwy klasyk wśród gier planszowych, który znakomicie wpływa na rozwój intelektualny. Gra w szachy uczy logicznego myślenia, strategii, pobudza wyobraźnię przestrzenną, rozwija myślenie abstrakcyjne, ćwiczy cierpliwość. W naszym klubie FART jest miejsce dla wszystkich: dzieci, dorosłych, początkujących i zaawansowanych szachistów. Do zajęć prowadzonych pod okiem Romualda Maculewicza można dołączyć w każdej chwili.

Kontakt: tel. 89 649 16 18 wew. 24, e-mail: marcin-czerny1@wp.pl