Przygoda z Modiglianim

Amedeo Clemente Modiglianii, to artysta niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju a jego styl rozpoznawalny jest na pierwszy rzut oka. Uznawany za jednego z najciekawszych malarzy XX wieku jest idealnym ucieleśnieniem romantycznego mitu o nieszczęśliwym, utalentowanym artyście z nad wyraz burzliwą przeszłością. W jego biografii rzeczywistość przeplata się z legendą oraz z mniej lub bardziej wiarygodnymi pogłoskami i anegdotami. Modigliani stał się inspiracją dla wielu pokoleń malarzy, rzeźbiarzy, autorów książek, poetów, muzyków i reżyserów a od poniedziałku 10 stycznia br. możecie podziwiać jego geniusz w pracach Pawła Stannego. Zapraszamy do Galerii Jazzowej przy Ratuszu na wystawę „Przygoda z Modiglianim”.

O autorze
Miłośnik literatury, sztuki i jazzu. Autor książek historycznych o wszechstronnych zainteresowaniach i wielu pasjach, który dostrzega sztukę nie tylko w malarstwie i muzyce ale także we wszystkim co nas otacza.

Paweł Stanny: absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dziennikarz w: Gazeta Pomorza i Kujaw Nowości, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Łyskowskiego w Brodnicy.

Wystawę będzie można obejrzeć do końca stycznia 2022 roku.

#modigiliani #wystawa #iława #mbpwiławie #malarstwo